(Buttim) E Blok No : 1290 Kat :1
Osmangazi/Bursa
Pazartesi- Cuma 8.30 - 18.30
Çalışma Saatleri

Filolarda yakıt maliyetleri önemli bir unsurdur. Çoğu firma bu maliyetleri en aza indirmek için birçok yöntem geliştirmektedir. ATS Pro araçların yakıt tüketimlerini tüm detayları ile kayıt altına alarak, yakıt giderlerini yönetmeyi hedefler. Bununla birlikte araçların ne tür yakıt (mazot, benzin, lpg) kullandıkları, anlık ortalama yakıt tüketimleri ve hangi aracın benzer mesafelerde ne kadar yakıt kullandığı gibi bilgilerde takip edilebilir. Elde edilen veriler sayesinde miktar ve tutar bazında tüketim analizleri yapılarak etkin yakıt yönetimi sağlanır.  Öngörülen tüketimlerin üzerinde yakıt kullanan araç ve sürücüler ise denetlenerek yakıt tüketimlerine yönelik kayıpların önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Firmalar detaylı yakıt yönetimi sayesinde seferlerdeki araç atamalarını daha etkin yapabilmektedirler.

Filolarına yeni bir araç ilave edeceklerinde ise hangi marka aracın tercih edileceğine veya filo dışında bırakılacağına kolaylıkla karar verebilirler. Bununla birlikte taşıt tanıma sistemlerinden (TTS) gelen raporlar programa kolaylıkla aktarılabilmekte, böylece yakıt kaydı girişleri oldukça hızlı ve sağlıklı yapılabilmektedir.

Yakıt tüketimleri sizin kontrolünüz dışında olsa da, bu maliyetleri kontrol altında tutmak önemli ölçüde filo başarısını etkileyecektir. ATS PRO size yakıt giderlerinizi yönetebilmeniz için, sürücü eğilimleri ve araç tahminleri konularında farklı bakış açıları sağlar.

 • Araçlarınızın yakıt tüketimlerini kontrol altına alarak filonuzun yakıt maliyetlerini düşürebilirsiniz.
 • Karşılaştırmalı analiz ekranları ile araçlarınızın standart dışı yakıt tüketimlerini inceleyebilirsiniz.
 • Öngörülen ve gerçekleşen yakıt tüketim değerlerini grafik ve uyarılarla takip edebilirsiniz.
 • Raporlama araçları ile bütçeleme ve planlama yapabilirsiniz.
 • Detaylı yakıt tüketim analizleri ile yol ve yük parametrelerini kullanarak detaylı yakıt tüketim hesaplarını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Taşıt tanıma sistemleri entegrasyonu ile yakıt tüketim kayıtlarını programa aktarabilirsiniz.
 • Sefer bazında yakıt analizleri yaparak, sefere en uygun araçları belirler, ekonomik taşıma çözümleri üretebilirsiniz.

 

TTS Yakıt Aktarımları

ATS PRO yakıt takip sisteminde, manuel veri girişini ortadan kaldıracak yakıt aktarım modülü mevcuttur. Akaryakıt istasyonlarından gelen tüketim kayıtları, yazılımda bulunan aktarım arayüzü aracılığıyla sisteme alınır.  Aktarım fonksiyonunda plaka, tarih, miktar, son alınan km vb. kontrollerden geçen kayıtların aktarımları gerçekleştirilirken, ön koşulları sağlamayan, hatalı olduğu düşünülen kayıtlar sistem tarafından kullanıcıların denetimine bırakılır.  Kayıtlardaki olası sorunlar giderildikten sonra aktarım işlemleri tamamlanır.

 • Yakıt Tankları
 • Yakıt Giriş – Çıkış
 • Transfer Fişleri
 • Yakıt Aktarımları
 • Yakıt Raporları
 • Yakıt Gider Analizleri

 

İşletmeye ait olan yakıt tankları, bulundukları lokasyonlara göre sisteme tanımlanarak, sistem içinde bulunan giriş, çıkış ve transfer fişleri ile kontrol edilir.  Bu sayede tanklarındaki yakıt miktarları hem görsel olarak hem de listeler üzerinde, anlık ve kritik seviye göstergeleri ile takip edilir.

Sahada iş makinelerine, kamyon ve diğer ekipmana yakıt ikmali yapan tankerlerde sistemin bir parçası olarak yazılım içinde tanımlanabilir.  Tüm tüketimler hem ikmalin yapıldığı aracın kayıtlarına eklenir, hem de yakıt ikmalinde bulunan tankerlerin stoklarından düşer.  Böylece işletme içinde kullanılan tüm yakıt kontrol altına alınmış olur. ATS PRO sahada dağıtılan yakıtların sistemde online kayıt altına alınması ile ilgili mobil saha çözümleri de sunmaktadır.

Tüketilen yakıtların yapılan çalışma saati ya da kat edilen km ile karşılaştırılması, araçların verimlilik hesaplarının, yakıt tüketimlerinin ve maliyet kontrolünün daha sağlıklı yapılmasını sağlamaktadır.

Yakıt Analizleri

Sistemde sayısız yakıt istatistik hesaplamaları yapmak ya da miktar, tutar ve ortalama tüketim bazında karşılaştırmalı analiz ve raporlar almak mümkündür. Yakıt analizleri, araçların ve sürücülerin denetlenerek yanlış ve kötüye kullanımları engellemeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Detaylı grafik, analiz ve raporlar kullanıcılara göre özelleştirilebilmektedir.
İşletmeniz için son derece önemli olan yakıt maliyetlerinden tasarruf ederek karlılığınızı arttırmak, filonuzu etkin bir şekilde yönetmeniz ile doğrudan ilişkilidir.

Yakıt Satınalma Stratejileri

ATS PRO, genel filo maliyetlerini azaltacak yakıt satın alma stratejisi geliştirmenizi sağlayacak verileri barındırmaktadır. Filonuzdaki araçların  yakıt tüketimlerini, km başına yakıt giderlerini güncel olarak takip ediyor olmak satınalma stratejileri geliştirmek ve etkili kararlar alabilmek için en etkili yol olacaktır.

Translate »