(Buttim) E Blok No : 1290 Kat :1
Osmangazi/Bursa
Pazartesi- Cuma 8.30 - 18.30
Çalışma Saatleri

ATS PRO, araçlar üzerinde uygulanan koruyucu bakımları ve araç tamir işlemlerini tüm yönleri ile ele alan kapsamlı bir bakım ve onarım modülü içermektedir. Sistem araç onarımları veya araç bakımlarında meydana gelen maliyetleri, yedek parça değişimlerini, yapılan iş ve işçilikleri kontrol altına almak için tasarlanmıştır.

Araçlara ait geriye dönük bakım ve arıza tarihçeleri, servis nedenleri, servis firmaları seçilen tarih aralıklarında analiz edilerek raporlanabilir.

  • Araçlara ait servis programlarını ve servis geçmişini izler.
  • Araç bakımlarının tüm yönlerini kapsayan prosedürleri içerir.
  • Periyodik bakımları otomatik olarak planlar.
  • Bakım ve onarımlardan kaynaklanan maliyetleri yedek parça, işçilik bazında kayıt altına alır.
  • Servis firmaları ve tedarikçilerle ilgili her türlü detayı ve firma tarihçelerini takip eder.
  • Araçlara ve yedek parçalara ait garantilerin takibini yapar.
  • Servis işlemlerine ait iş emri, fatura, garanti belgesi gibi tüm evraklar dijital ortamda kayıt altına alınır.
  • Servis kademelerinde onarım süreçlerini koordine ederek, tüm süreçleri ve bakım personelini takip eder.

Bakım & Onarım modülü stok yönetim sistemi ile entegre çalışmaktadır. Kullanılan malzeme ve yedek parçalar stoklardan otomatik olarak düşülür.

Periyodik Bakımlar

Araçlarınızın uzun ömürlü olması ve en iyi performansı verebilmesi için periyodik bakımlarının doğru ve zamanında yapılması gerekmektedir. ATS Pro araçların sizin belirlediğiniz şekilde ve sürelerde bakımlarının ve kontrollerinin yapılabilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmış, periyodik bakım modülü içerir. Bu modül sayesinde, ilgili bakımların ne kadar km ya da tarih aralığında yapılacağı, bakım detaylarında ise araç üzerinde hangi parçaların (yağ, filtre, kayış vb.) değiştirileceği ve hangi işçiliklerin uygulanacağı tanımlanır. Hatırlatıcı servisi ise bu bölümden aldığı bilgiler ile kullanıcıları periyodik bakımlar yaklaştığında, belirtilen süre kadar önce uyarır. Zamanında yapılan bu bakım ve kontroller sonucu araçların motor, şanzıman, diferansiyel gibi ana parçalarında oluşabilecek muhtemel arızalara karşı önlem alınmış olur.Filo izleme ihtiyaçlarına göre sistem üzerinde kendi bakım programlarınızı oluşturabilirsiniz. Periyodik bakım planlarını tarih, km, saat, veya kilometre bazında araçlara atayarak izleyebilirsiniz.

Filonuzda düzenli yapılacak planlı bakımlar, ileride çok daha pahalı olacak arızaları önlemeye yardımcı olacaktır.İşletmeye ait olan yakıt tankları, bulundukları lokasyonlara göre sisteme tanımlanarak, sistem içinde bulunan giriş, çıkış ve transfer fişleri ile kontrol edilir.  Bu sayede tanklarındaki yakıt miktarları hem görsel olarak hem de listeler üzerinde, anlık ve kritik seviye göstergeleri ile takip edilir.

Sahada iş makinelerine, kamyon ve diğer ekipmana yakıt ikmali yapan tankerlerde sistemin bir parçası olarak yazılım içinde tanımlanabilir.  Tüm tüketimler hem ikmalin yapıldığı aracın kayıtlarına eklenir, hem de yakıt ikmalinde bulunan tankerlerin stoklarından düşer.  Böylece işletme içinde kullanılan tüm yakıt kontrol altına alınmış olur. ATS PRO sahada dağıtılan yakıtların sistemde online kayıt altına alınması ile ilgili mobil saha çözümleri de sunmaktadır.

Tüketilen yakıtların yapılan çalışma saati ya da kat edilen km ile karşılaştırılması, araçların verimlilik hesaplarının, yakıt tüketimlerinin ve maliyet kontrolünün daha sağlıklı yapılmasını sağlamaktadır.

Kademe Yönetimi

Bakım onarım atölyesi barındıran işletmeler için çalışan personel ve atölyelerde verilen hizmetlerin takibini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Personel bilgileri, çalışma performansları, yedek parça ve sarf malzeme stokları bu bölümde yönetilir.

Yedek Parça Stok Takibi

ATS PRO filo bakım ve onarımlarında kullanılan tüm yedek parça, sarf malzeme ve araç gereçlerin izlenebileceği bir stok yönetim sistemi barındırır. Sistemin amacı araçlara ait yedek parçaların doğru zamanda doğru yerde bulunması sağlamak, bu sayede beklenmeyen arızaların sorunsuzca giderilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda malzemelere ait maliyetler de analiz edilerek raporlanabilir.

Hasar Takibi

Kaza sonucu oluşan hasarlara ait kişi, araç ve sigorta bilgileri ile kullanılan malzeme ve işçiliklerin detayları kayıt altına alınır.

Translate »